Zabytki w okolicach Borów Tucholskich

Od dawna już Bory Tucholskie stanowią bardzo atrakcyjny zakątek Polski. To tutaj przyjeżdżają wszyscy, spragnieni ciszy, spokoju i czystego powietrza. W dzisiejszym świecie zabieganym i zapracowanym takie miejsca nabierają szczególnego znaczenia. Nie wystarcza nam już leżenie plackiem na plaży czy spacerowanie po zatłoczonym molo. W Borach Tucholskich wypoczywa się inaczej, blisko natury. Bory są największym leśnym, kompleksem w całej Polsce. Ze względu na walory przyrodnicze w lasach tych wydzielono wiele rezerwatów aby chronić naturę.

Duża zaletą tego regionu jest dogodny dojazd, rozbudowana baza noclegowa, komfortowe a także i tanie noclegi Bory Tucholskie posiadają również bogate zaplecze gastronomiczne, które nie powinno nikogo rozczarować. W menu punktów gastronomicznych są zarówno dania kuchni regionalnej jak i nowości kulinarne. Pierwsze kroki po przyjeździe do Borów Tucholskich każdy turysta kieruje ku lasom. Przy tych ogromnych drzewach każdy czuje się mały i przytłoczony. W samych Borach nie ma wielu atrakcji. Jest to miejsce do wyciszenia się i odpoczynku na łonie natury. Dla amatorów sportów wodnych ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu będzie spływ szlakiem kajakowym po rzece Brda. Widoki jakie mijamy na zawsze pozostają w pamięci. Nie bez powodu ten zakątek Polski został uznany za najpiękniejszy.

W pobliskich Chojnicach warto zobaczyć Bramę Człuchowską, w której znajduje się siedziba Muzeum Miejskiego ze wspaniałymi zbiorami historycznymi oraz archeologicznymi a także dzieła sztuki współczesnej. Chojnicki Ratusz to również ciekawe miejsce. W budynku zachowały się stare witraże. Ratusz to prawdziwa ozdoba rynku. 18 kilometrów dalej położone jest Jezioro Karsińskie. Jest to miejsce najbardziej znane miłośnikom sportów wodnych. Wokół jeziora powstały ośrodki wypoczynkowe z przystaniami i wypożyczalniami sprzętu pływającego. Łatwo tutaj znaleźć nocleg w gospodarstwach agroturystycznych. W pobliskim chojnickim Eksperymentarium można zagłębić się w tajemnice przyrody, poznać moc ziół, przenieść się w czasie a także poznać nowinki technologiczne. Jest to miejsce niezwykłe i ciekawe. Na długie godziny może zapewnić atrakcyjne spędzenie czasu dla wszystkich, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wakacje, urlop albo weekend w Borach Tucholskich to bardzo dobry pomysł na wypoczynek połączony z poznawaniem otaczającej nas przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>