Wspomnienia z Choczewa na Kaszubach…

Razem z rodzinką wybraliśmy się do Choczewa na dwutygodniowe wakacje i musimy przyznać, że wcale się nie nudziliśmy. Na początku wydawało się, że nie będziemy mieli co tam robić, w końcu jedyną poważną atrakcją miał być dwór pochodzący z XIX wieku, w którym dzisiaj znajduje się biblioteka gminna, ale na szczęście szybko rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

Choczewo jest niewielką wsią kaszubską, letniskową, położoną w północnej części Polski, jednak pozbawioną bezpośredniego dostępu do morza. Na szczęście, najbliższe plaże w Kopalinie i Lubiatowie nie są położone zbyt daleko i bardzo łatwo jest dojechać tam samochodem. To, co wychodzi w Choczewie bardzo korzystnie, to nocleg – baza noclegowa (Choczewo – szczegóły), przy czym wieś tą zamieszkuje około 1400 osób, jest dobrze rozwinięta. Noclegi są tanie, gospodarze gościnni, co opłaca się przede wszystkim rodzinom wybierającym się na wakacje ze swoimi pociechami.

Okolice Choczewa są niesamowite. Zobaczyliśmy tutaj kilka rezerwatów, nasze dzieci umieją też jeździć na rowerze, więc całą rodziną wybraliśmy się na niebieski szlak rowerowy. Rzeczywiście jest co zobaczyć i co pokazać dzieciom. Były one niesamowicie zachwycone, a nasza córeczka zadawała nieskończoną ilość pytań. Na szczęście, na wszystkie udało się, dzięki informacjom dostępnym praktycznie na wielu znakach, odpowiedzieć. Umordowani, ale szczęśliwi, z przyjemnością kończyliśmy każdy dzień naszego pobytu w Choczewie. A czas mijał szybko. Zwłaszcza w dniu, w którym wybraliśmy się do pobliskiego Kompleksu Kaszubskiego Oka. Świetna atrakcja, szczególnie dla dzieci, możemy ją polecić z czystym sumieniem. Niesamowite okazy przyrody, tajemnicze kurhany, kaszubska kultura, wiele atrakcji dla dzieci, ale także dla dorosłych, bliskie sąsiedztwo morza – to zdecydowanie bardzo dużo. To właśnie do zaoferowania ma Choczewo. Nasza rodzina bawiła się w tej miejscowości świetnie, na nudę nie narzekaliśmy, więc możemy polecić w niej urlop każdemu. Z pewnością każdy, tak jak i my, odnajdzie się w pięknej rzeczywistości tej wsi. Choczewo posiada wiele plusów i należy do jednych z najbardziej wyjątkowych wsi, w jakich do tej pory mieliśmy możliwość spędzić nasz urlop. Tutaj nie da się nudzić, można się zrelaksować i odetchnąć – uciec od problemów codziennego życia i „naładować baterie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>