Wczasy w Dąbkach

Dąbki to małe miasteczko nadmorskie. Większość atrakcji jednak leży nie w samych Dąbkach, ale w najbliższych okolicach. Właśnie niedaleko Dąbek przy drodze Darłowo – Mielno znajduje się stadnina koni. Oferta stadniny jest bardzo bogata, można skorzystać z pomocy instruktora i nauczyć się jeździć konno. Oczywiście dla osób już doświadczonych dostępne są samodzielne wyjazdy w teren albo jazdy na padoku. Na terenie obiektu jest również tor do jazdy na quadach, przeznaczony dla dorosłych, ale i również dla dzieci. Jest też tutaj dostępne małe zoo.

Oczywiście jest to duży ośrodek, możemy się tu zdecydować na pokoje czy hotele (Dąbki noclegi – meteor). W Dąbkach baza noclegowa  jest wysoko rozwinięta – dzięki swojej popularności jest to często odwiedzane miejsce, więc miejsc noclegowych jest całkiem sporo. Nie powinno być też problemu jeśli szukamy noclegu na ostatni moment. Ceny są przystępne w porównaniu do innych okolicznych miast.

W Dąbkach znajduje się całkiem ciekawy park linowy, położony jest w lesie na powierzchni ponad półtora hektara, znajduje się tu wiele atrakcji dla dorosłych oraz młodzieży. Na pewno zaznamy tu sporo emocji i adrenaliny.  Mamy do wyboru kilka rodzajów tras – najtrudniejsza to ponad 700 metrów a w tym ponad 200 metrów zjazdów. Ale trasy są zróżnicowane pod względem poziomu zaawansowania, także te osoby mniej doświadczone na pewno sobie poradzą. Park zapewnia pomoc instruktorów, a dla tych co są pierwszy raz – trasy są położone znacznie niżej i dodatkowo zabezpieczone. W Dąbkach niedawno otwarto nowoczesny kompleks służący do obsługi przystani rybackiej. Na jego terenie znajduje się też wieża widokowa, z której rozpościera się przepiękny, morski krajobraz. Ta przystań powstawała bardzo szybko – zaledwie w kilka miesięcy, ale powinna służyć przez długi okres. Wieża widokowa pełni również funkcję nawigacyjnej i jest to część nowego kompleksu. Dla rybaków są przeznaczone nowe, specjalne pomieszczenia ułatwiające im codzienną pracę. W obiekcie jest tyle miejsca, że każda załoga ma własne pomieszczenie przeznaczone tylko i wyłącznie dla nich. Według krążących opowieści rybacy podobno czekali na ten obiekt przez ponad pięćdziesiąt lat. Podsumowując – będąc w Dąbkach największą atrakcją jest oczywiście Morze Bałtyckie wraz z piękną, piaszczystą i czystą plażą oraz Jezioro Bukowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>