Ustrzyki Dolne na każdą porę roku

Ustrzyki Dolne to urokliwe, niewielkie miasteczko położone na Podkarpaciu tuż przy granicy z Ukrainą. Na jego terenie funkcjonuje doskonale zorganizowana baza noclegowa składająca się głównie z niewielkich pensjonatów oraz gospodarstw agroturystycznych. Ponadto można się zatrzymać również w ośrodku wczasowym lub komfortowym hoteliku, który oprócz wypoczynku na wygodnym łóżku oferuje swoim gościom całodzienne wyżywienie oraz liczne dodatkowe atrakcje jak chociażby wycieczki po okolicy z przewodnikiem czy zabiegi odnowy biologicznej.

Ustrzyki Dolne to ciekawe turystycznie miasteczko niezależnie od pory roku. W miesiącach wakacyjnych można zwiedzać okolicę z perspektywy siodełka rowerowego. W mieście działa wypożyczalnia rowerów, także nie trzeba się martwić o transport na wakacje własnych dwóch kółek. Osoby o doskonałej kondycji fizycznej mogą wybrać się na całodzienną wycieczkę rowerową po tak zwanej małej pętli bieszczadzkiej. Przebiega ona przez najpiękniejsze zakątki tego regionu, jednak ze względu na swą specyfikę, na którą składa się kilka bardzo stromych i długich podjazdów wymaga doświadczenia i dobrej sprawności. Mniej wytrwali kolarze bez trudu znajdą odpowiednią trasę dla siebie, chociażby nad Jeziorem Solińskim. W okolicy, od niedawna działają bieszczadzkie drezyny rowerowe, które posiadają dwie stacje odjazdowe w Uhercach Mineralnych ( stacja główna ) – dawna stacja PKP znajdująca się przy drodze nr 84. W stacji znajduje się sklepik i z samych Ustrzyk – odjazdy z dawnej stacji PKP znajdującej się przy dworcu PKS (tylko w sezonie letnim).

W miesiącach zimowych na terenie gminy Ustrzyki Dolne można pozjeżdżać na nartach lub wypożyczyć biegówki. Organizowane są również kuligi na saniach ciągniętych przez konie. Wyjątkowo malowniczo wyglądają bieszczadzkie szczyty otulone kołderką z białego puchu. Wybierając się w zimie na wycieczkę w góry warto pamiętać o czyhających niebezpieczeństwach na szlaku w postaci oblodzonych kamieni lub zasypanych fragmentów ścieżek. Warto zaopatrzyć się w rakiety śnieżne i raki. Wtedy obowiązkowo w plecaku każdego turysty powinien znaleźć się termos z gorącą herbatą oraz zapasowa para skarpet na wypadek przemoknięcia butów. Nie zaszkodzi również latarka czołowa – zmrok zapada o wiele szybciej.

Jeżeli chcesz wybrać się na odpoczynek do Ustrzyk (zobacz: meteor-turystyka.pl), to pomyśl o wcześniejszej rezerwacji miejsca noclegowego, zwłaszcza jeżeli urlop planujesz w szczycie sezonu turystycznego, który przypada na letnie miesiące wakacyjne. Namiary na właścicieli pensjonatów bez trudu znajdziesz na stronach internetowych gminy, wystarczy że w oknie przeglądarki internetowej wpiszesz zapytanie o “noclegi Ustrzyki Dolne”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>