Trollandia w Zwardoniu

Niewątpliwym atutem Zwardonia jest bardzo dobra lokalizacja na samym południu Polski przy granicy ze Słowacją. W najbliższej okolicy znajduje się mnóstwo atrakcji, jest to znakomita baza wypadowa do takich miejsc jak Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Wisła, Szczyrk i Żywiec.

Największymi atrakcjami są ośrodki narciarskie, których jest dużo. Najbardziej znanym jest Złoty Groń w Istebnej – oddalony o zaledwie 4 – 5 kilometrów – samochodem około 5 minut drogi.

Dzięki znacznej wysokości nad poziomem morza jest trochę zimniej niż w okolicy – śnieg utrzymuje się od listopada, aż do końca marca – ośrodek narciarski czynny jest nawet w początkowych dniach kwietnia.

Ośrodek jest kompletny, przygotowane są trasy o każdym stopniu trudności. W kompleksie narciarskim jest wiele wyciągów: orczykowy o długości 500 metrów, 6 – osobowa kolej linowa o długości 800 metrów i mniejsze wyciągi – teleskopowy 290 metrowy i dziecięcy – 40 -sto metrowy wyciąg. Otwarty jest cały tydzień od 8 – 21, gdy pojawia się ilość śniegu umożliwiająca działanie stoków.

Na wyposażeniu stoku są naśnieżarki ale również wypożyczalnie sprzętów – jeśli nie posiadamy własnego, to nie trzeba go kupować, można spokojnie skorzystać z usług wypożyczalni.

Kolejną ciekawą atrakcją jest park linowy Trollandia. Spotkamy w nim praktycznie całe rodziny. Jest przeznaczony dla dzieci już od 3 lat – są trasy łatwiejsze i trudniejsze, śmiało mogą skorzystać z parku osoby dorosłe.

W parku linowym są trzy trasy o różnym poziomie trudności. Dziecięca – jest bardzo nisko nad ziemią i oferuje kolorowe atrakcje linowe. Dwie trudniejsze – podniosą wielu dojrzałym osobom poziom adrenaliny. Są miejscem ciekawym i bogatym w atrakcje. Każdy może wejść na sam, dlatego warto wybrać Zwardoń.

Miejsce na sen [] jest znakomicie rozwinięte a w samym miasteczku znajduje się wiele atrakcji, gdzie można ciekawie spędzić czas. Przykładem są ścieżki spacerowe z przepięknymi widokami górskimi na okoliczne łąki, pastwiska i lasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>