Mrzeżyno pomysłem wakacyjnym

Gdzie wyjechać w tym roku? – to pytanie zadaje sobie mnóstwo osób. Do wyboru jest bowiem wiele kurortów. Głównym celem wakacyjnych podróży zazwyczaj jest Bałtyk. Do najczęściej wybieranych nadmorskich miejscowości należą: Półwysep Helski –  znajdujące się na nim Hel, Jurata, Jastarnia, pobliskie Władysławowo a także odległe Międzyzdroje. To, gdzie zdecydujemy się wypocząć zależy tylko od naszych upodobań i zasobności portfela. Nie da się bowiem ukryć, że wymienione miejsca, do tanich nie należą.

Alternatywą są mniej znane kierunki – co nie oznacza, że mniej atrakcyjne. Kameralny klimat, może niektórym się podobać – inni mogą oczekiwać miejsc tętniących życiem. Dla tych pierwszych – dobrym wyjściem jest urlopowy wypoczynek w Mrzeżynie – małym kurorcie, zlokalizowanym w województwie zachodniopomorskim.

Miejscowość nie należy do obleganych w sezonie, co daje znacznie większą szansę na zaznanie spokoju i relaksu na plaży. Wieczory w takich miejscach mają w sobie o wiele więcej uroku, by znaleźć chwile dla siebie przy szumie fal i gwiezdnej nocy – nie musimy takich scen oglądać tylko w filmach.

W Mrzeżynie jest wiele ładnych pokoi w korzystnej cenie. Za pobyt przy linii brzegowej musimy zapłacić około 40 złotych – to niewiele, jak na polskie warunki. Często za niską kwotę mamy zapewnione prywatne zejście na plaże. Trzeba pamiętać, że interesujące propozycje szybko się rozchodzą, zatem z rezerwacją wymarzonego noclegu musimy się pospieszyć.

Warto wspomnieć o atrakcjach, które czekają na turystów. Jest kilka starych budowli z XIX i XX wieku, port i wiele ciekawostek dla dzieci. Miejscowość może pochwalić się dużą bazą gastronomiczną, za którą nie zapłacimy wiele. Świeża ryba prosto z kutra oddalonego zaledwie o kilka kilometrów, kosztuje nas około 20 złotych, możemy pokusić się o samodzielne jej przygotowanie po wcześniejszym zakupie na jednej z łodzi.

Nocleg, restauracja, plaża, wszystko położone blisko siebie – nawet najbardziej wymagający podróżni będą zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>