Krok po kroku – obraz Niechorza

Niechorze jest świetnym miejscem na wakacje z małymi dziećmi. Nie będą się tutaj nudzić, ale z drugiej strony niewielkie jest ryzyko, że wydamy zbyt wiele. Ten raczej kameralny nadmorski kurort pozwoli ciekawie spędzić czas najmłodszym, a ich rodzicom – wypocząć i zebrać siły na powrót z urlopu.

Dawniej miejscowość ta była typową rybacką osadą. Ciekawe eksponaty związane z pracą rybaków zobaczyć można w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Już przed wejściem do zabytkowej willi, w której zostało urządzone, oraz wokół niej zobaczyć można te eksponaty, które nie zmieściłyby się pod jej dachem – łodzie i kutry. W środku znajdziemy wyposażenie i stroje dawnych rybaków, elementy związane z tradycjami regionu, a także różnorodne wystawy czasowe. Prezentowane na nich bywają rzeczy najróżniejsze, od ryb akwariowych, przez modę plażową i zdjęcia lotnicze, po rzeźby i obrazy lokalnych artystów.

Ciekawostką dla dzieci i ich rodziców będzie także Motylarnia (https://pl-pl.facebook.com/motylarnianadmorzem/ < wejdź w link), w której spotkać można wielobarwne gatunki motyli z całego świata. Warto pamiętać, aby zabrać ze sobą aparat fotograficzny lub telefon, by uwiecznić chwile, kiedy kolorowe owady przysiadają na ramionach turystów lub krążą nad głową. A niewątpliwą zaletą Motylarni jest też to, że mieści się ona pod Latarnią Morską, którą możemy od razu odwiedzić. Piękna, licząca już półtorej wieku i wysoka na 5 metrów wieża ma taras widokowy, z którego możemy podziwiać okolicę. W środku oczywiście dowiemy się, jak wygląda jej wyposażenie i na czym polegała praca latarnika dawniej.

W Niechorzu znajdziemy także Park Miniatur, w którym zgromadzone zostały modele wszystkich latarni morskich Polski, możemy więc urządzić sobie taką wycieczkę w miniaturze lub wybrać miejsce na kolejne wakacje nad morzem. Naszym pociechom z pewnością spodoba się także przejażdżka Retro Ciuchcią, która zabierze nas do Rewala i Trzęsacza oraz kursująca w letnim sezonie od maja do września Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

Spotkamy tu oczywiście piękne piaszczyste plaże, sklepiki z pamiątkami i miejsca, gdzie można zjeść co nieco, a także place zabaw. Ośrodki wczasowe i pensjonaty ( < wejdź w link) miewają też własne boiska i sprzęt sportowy do różnych gier. Baza noclegowa jest przystępna cenowo i kameralna. Dużą popularnością cieszą się prywatne kwatery oferujące noclegi. Niechorze to miejsce, gdzie cała rodzina może cieszyć się wakacjami, a przy tym mające urok niewielkiej miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>