Kierunek wyjazdu – Bieszczady

Poszukiwanie miejsca na wypoczynek z dala od zatłoczonych plaż czy też szlaków górskich coraz częściej prowadzi w Bieszczady. To niemal mityczne miejsce staje się obecnie kolejnym ważnym punktem na turystycznej mapie Polski. Trzeba jednak zaznaczyć, że Bieszczady bardzo powoli ulegają komercjalizacji i to, co stanowi o ich sile wciąż pozostaje nietknięte przez zmiany, jakie miały miejsce w innych popularnych ośrodkach turystyki.

Na Bieszczady

Chcąc udać się w Bieszczady konieczne jest spojrzenie na mapę Polski, by zdać sobie sprawę, że jest to przysłowiowy kraniec świata. Wciśnięte pomiędzy Ukrainę i Słowację pasmo górskie polskich Bieszczad jest częścią Wschodnich Beskidów (wikipedia.org/beskidy,wschodnie,67,html). Jest to jednocześnie region, który ma ogromne historyczne korzenie. Mieszają się tu bowiem wpływy bardzo różnych grup etnicznych i całych nacji. Tym samym magia Bieszczad nie bierze się tylko i wyłącznie z samych walorów krajobrazowych, ale także z historii i różnorodności etnicznej tego regionu.

Chcąc wykorzystać pobyt w Bieszczadach w stosunkowo największym stopniu, najprościej jest znaleźć miejsce noclegowe w okolicy jeziora Solińskiego. Jest to atrakcja turystyczna sama w sobie i stanowi ogromny magnez na turystów. Jednocześnie jest to miejsce, które najprężniej rozwija się pod względem infrastruktury turystycznej i co za tym idzie baza noclegowa jest tu najsilniej rozbudowana ().

Bieszczady, czyli połoniny

O sile Bieszczad stanowią piękne krajobrazy, które można podziwiać zarówno w Solinie, jak i w samych górach, gdzie znajdują się połoniny. Do najpopularniejszej należy Połonina Wetlińska, która znajduje się na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Dodatkowo na terenie Połoniny Wetlińskiej znajduje się legendarne schronisko Chatka Puchatka. Szczególnie w okresie zimowym warto odwiedzić to miejsce, gdyż można z niego podziwiać nawet panoramę Tatr.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>