Dlaczego warto się wybrać do Rewala?

Jeśli kiedykolwiek wybralibyśmy się na wyprawę Nadmorskim Szlakiem imienia Czesława Piskorskiego, warto zatrzymać się w Rewalu, przez który szlak ten przebiega. Jest to jedna z piękniejszych nadmorskich miejscowości. Jej największą turystyczną atrakcją jest Park Wieloryba (www), czyli miejsce, w którym możemy podziwiać repliki rozmaitych gatunków zwierząt, które żyją w różnych wodach całego świata. Miejscowość ta posiada jednak o wiele więcej ciekawych punktów. Pierwotnie była ona osadą rybacką, w tej chwili pełni głównie funkcję turystyczno-wypoczynkową. Jeśli chcielibyśmy tutaj zostać na noc, z łatwością znajdziemy odpowiednie rewalskie noclegi (). Rewal dysponuje różnorodną bazą noclegową. Wszystkie nadmorskie miejscowości są urokliwe. Nie tak dawno na naszej stronie opisywaliśmy Wam Sarbinowo (www).  Miejscowość zdecydowanie mniejsza niż Rewal, ale znajdziecie w niej wiele ciekawych miejsc.

Będąc tu, na pewno powinniśmy wybrać się na wybrzeże. Znajdziemy tam wspaniałe kąpielisko, które obejmuje około 300 metrów linii brzegowej. Możemy zatem spędzić tutaj niejeden przyjemny dzień, opalając się na plaży i kąpiąc w morzu. W niewielkiej odległości znajduje się również wybudowany na wysokim klifie taras widokowy. Jest to miejsce, które zapewni nam niesamowite, zapierające dech widoki. Można z niego podziwiać piękne nadmorskie wschody i zachody słońca oraz bałtyckie sztormy. Poza tym powinniśmy również skierować swoje kroki do tutejszej rybackiej przystani, która wciąż działa. Istnieją tutaj także dwa pomniki przyrody. Pierwszy z nich to jesion wyniosły, który ma w tej chwili aż 24 metry wysokości! Drugi jest ostrokrzew kolczasty. Oba rosną w okolicy ulicy Westerplatte i zostały uznane za pomniki przyrody w 2003 roku. Jeśli interesują nas zabytki, powinniśmy zobaczyć tutejszy dworzec kolei wąskotorowej z przełomu XIX i XX wieku. Należy on do zachodniej linii Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, którą doprowadzono do Rewala w 1896 roku. Łączyła ona w tamtym czasie Gryfice z Niechorzem i miała duże znaczenie dla wzrostu popularności Rewala wśród turystów. Dobrym pomysłem będzie również wycieczka po pobliskich miejscowościach. W niewielkiej odległości znajduje się między innymi Dreżewo, w którym podziwiać możemy przepiękny pałac. Również całkiem blisko jest Trzęsacz, znany przede wszystkim ze znajdujących się w nim pozostałości po gotyckim kościele na skarpie. Ale nie tylko – warto tam także obejrzeć zabytkowy dworzec. Rewal zapewnia nam zatem dużo atrakcji, a przede wszystkim możliwość spędzenia ciekawego i relaksującego urlopu.

4 thoughts on “Dlaczego warto się wybrać do Rewala?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>