Co można robić w Niedzicy?

Najniższe partie Pienin w ostaniach latach bardzo mocno rozwinęły się pod względem infrastruktury turystycznej. Okolice Spiszu to nie tylko urokliwe szlaki pieszych wędrówek po górach, ale przede wszystkim skupisko małych, malowniczych wsi. Decydując się na urlop w tym regionie, warto zainteresować się Niedzicą. Ta mała, małopolska wieś jak się okazuje ma bardzo wiele do zaoferowania. Jeżeli marzą Ci się tradycyjne wycieczki krajoznawcze z jednoczesnym zgłębianiem się w uroki okolicy, dobrze trafiłeś. Główną atrakcją tej mieścinki jest Zamek. Forteca imponujących rozmiarów, dobrze zachowana, w okresie letnim dostępna dla turystów do zwiedzania od wczesnych godzin rannych i wieczornych. Wybierając się do Zamku w Niedzicy, warto zainwestować w przewodnika, który nasze odkrywanie umili opowiastkami na temat legend nawiedzonego zamczyska. Przybliży bliżej losy polsko-węgierskich relacji w okresie powstawania murów oraz poczęstuje nas porcją anegdot z nieco bardziej aktualnego okresu. To również miejsce kręcenia kultowego serialu „Wakacje z duchami”, czy potrzeba większej reklamy by cię przekonać do jego zwiedzania?

Miłośnicy sportowych wrażeń, również znajdą tu coś dla siebie. Latem organizowany jest tu „Rodzinny Rajd Rowerowy”, gdzie udział jest bezpłatny. Podziwianie górskich szlaków na rowerze, może być naprawdę ekscytującym wrażeniem. Fani sportowej rywalizacji mogą podziwiać zmagania piłkarzy w turnieju „Podhale Amp Futbol Cup”. Jest to międzynarodowa rywalizacja, wspierana przez UEFA. Inną propozycją na sportowe odprężenie jest skorzystanie z rozrywek znajdujących się nad Jeziorem Czorsztyńskim, gdzie można wypożyczyć sprzęt wodny, posilić się i odpocząć.

Decydując się na którąkolwiek z opcji wypoczynku warto zadbać o niedrogie noclegi. Baza noclegowa oferuje kwaterę w miejscowych pensjonatach, hotelach, a nawet na zamku, gdzie również funkcjonuje część hotelowa. Ten region Pienin jest dobrą alternatywą dla osób pragnących uciec od szybkiego trybu życia. Relaks w okolicznościach przyrody, świeże górskie powietrze i moc atrakcji to wszystko, co czeka na nas w niepozornej mieścinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>